سود مرکب چیست؟
برای توضیح خیلی مختصر باید بگوییم که سود مرکب در واقع سود حاصل از سودهای قبلی است. تصور کنید پولی را در یک بازار مالی سرمایه گذاری کرده اید و 20 درصد سود ماهانه به شما می دهد. حال شما دو راه دارید که سود را به طور کامل برداشت کنید یا آن را علاوه بر سرمایه اولیه دریافت کنید، اتفاقی که اکنون می افتد این است که از ماه دوم سود سرمایه اولیه به اضافه سود ماه اول دریافت خواهید کرد.
فرض کنید یک معامله گر 1000 دلار در بازار فارکس سرمایه گذاری کرده است و طبق هدف و برآورد خود هر ماه 30 درصد سود از بازار دریافت می کند، پس از یک ماه معامله، سرمایه این معامله گر از 300 دلار افزایش می یابد و به 1300 دلار می رسد. ، این شخص در ماه دوم 390 دلار درآمد دارد و کل سرمایه او نسبت به ابتدا 690 دلار افزایش می یابد، اما اگر سود ماه اول را برداشت می کرد، کل سود او از بازار پس از دو ماه به 600 دلار می رسید، بنابراین تفاوت وجود دارد. 90 دلار سود مرکب است، حالا تصور کنید که اگر محاسبات را برای چندین ماه ادامه دهید، چه نتایج باورنکردنی به دست خواهید آورد.
سود مرکب چگونه محاسبه می شود؟
بهره مرکب با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود و دو فرمول برای محاسبه داریم:
1- فرمول بهره مرکب به اختصار CI است که سود خالص بدون سرمایه را نشان می دهد:

2- فرمول عددی به اختصار A که سود واقعی را با سرمایه اولیه به ما می دهد که پس از گذشت زمان و سود، سرمایه نهایی حاصل می شود:

طبق فرمول فوق.
س: سرمایه اولیه یا مبلغی که سرمایه گذاری یا معامله می کنید (تراز اصلی اولیه)
i: درصد سود یا سود مکرر در هر دوره (به عنوان مثال 2٪ در روز یا 15٪ در ماه)
n: تعداد دفعات (زمان می تواند اختیاری باشد، روز، سال یا فاز)
CI: سود جاری سرمایه گذاری بدون سرمایه اولیه
الف: وجوه نهایی یا مبلغ برداشت پس از سرمایه گذاری
نمونه ای از محاسبه به شکل:
میانگین سود هفتگی یک معامله گر فارکس 10 درصد است. اگر سرمایه گذاری اولیه این معامله گر 1000 دلار باشد، سرمایه این معامله گر در پایان 12 هفته چقدر است و چقدر سود کرده است؟
P سرمایه اولیه: 1000
سود در هر مرحله: 10
تعداد تولد: 12
هنگام محاسبه سرمایه نهایی پس از 12 هفته طبق فرمول 2:
حاشیه سود در پایان 12 هفته به راحتی با کم کردن سرمایه از سرمایه پایانی محاسبه می شود:
محاسبه مثال فوق با استفاده از نرم افزار بایننس فارسی:
توضیح ابزار محاسبه سود مرکب آنلاین مهین تریدر
با استفاده از این ابزار مفید، به راحتی می توانید بهره مرکب را به صورت آنلاین محاسبه کنید. عملکرد این نرم افزار وارد کردن سرمایه اولیه (که می تواند هر مقدار باشد) و محاسبه درصد سود هر سطح (پرداخت روزانه، هفتگی، سالانه و …) است. تعداد مراحل (مانند روزانه، ماهانه یا سالیانه) می تواند هر چیزی باشد که در ذهن دارید، و نرم افزار آنلاین نتیجه را مرحله به مرحله تولید می کند. می توانید بهره هر مرحله و بهره را از ابتدا تا مرحله مورد نظر محاسبه کنید.
شرح ماشین حساب آنلاین سود مرکب بایننس فارسی
با این ابزار کاربردی به راحتی می توانید سود مرکب را به صورت آنلاین محاسبه کنید، عملکرد این نرم افزار بر اساس تعداد سرمایه اولیه (که می تواند هر واحد پولی باشد)، درصد سود هر مرحله (روزانه، هفتگی، سالانه و غیره) است. ). از مراحل (مانند روز، ماه یا سال). ، که بسته به زمان مورد نظر می تواند هر آنچه در ذهن دارید باشد) و نرم افزار آنلاین نتایج را مرحله به مرحله ارائه می دهد. سود مرکب مهین تریدر می تواند سود هر مرحله و سود را از ابتدا تا مرحله مورد نظر محاسبه کند.