محاسبه آنلاین سود مرکبخدمات ویژه بایننس فارسی را از لینک زیر دنبال کنید

سود مرکب (Compound Interest) چیست؟

برای توضیح خیلی مختصر باید بگوییم که سود مرکب در واقع سود حاصل از سودهای قبلی است. تصور کنید پولی را در یک بازار مالی سرمایه گذاری کرده اید و 20 درصد سود ماهانه به شما می دهد. حال شما دو راه دارید که سود را به طور کامل برداشت کنید یا آن را علاوه بر سرمایه اولیه دریافت کنید، اتفاقی که اکنون می افتد این است که از ماه دوم سود سرمایه اولیه به اضافه سود ماه اول دریافت خواهید کرد.
فرض کنید یک معامله گر 10000 دلار در بازار کریپتو سرمایه گذاری کرده است و طبق هدف و برآورد خود هر ماه 30 درصد سود از بازار دریافت می کند، پس از یک ماه معامله، سرمایه این معامله گر از 3000 دلار افزایش می یابد و به 13000 دلار می رسد. ، این شخص در ماه دوم 3900 دلار درآمد دارد و کل سرمایه او نسبت به ابتدا 6900 دلار افزایش می یابد، اما اگر سود ماه اول را برداشت می کرد، کل سود او از بازار پس از دو ماه به 6000 دلار می رسید، بنابراین تفاوت وجود دارد. 900 دلار سود مرکب است، حالا تصور کنید که اگر محاسبات را برای چندین ماه ادامه دهید، چه نتایج باورنکردنی به دست خواهید آورد.

سود مرکب چگونه محاسبه می شود؟

سود مرکب با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود و دو فرمول برای محاسبه داریم:

1- فرمول سود مرکب به اختصار CI است که سود خالص بدون سرمایه را نشان می دهد:

2- فرمول عددی به اختصار A که سود واقعی را با سرمایه اولیه به ما می دهد که پس از گذشت زمان و سود، سرمایه نهایی حاصل می شود:

طبق فرمول فوق:

CI: سود جاری سرمایه گذاری بدون سرمایه اولیه
P: سرمایه اولیه یا مبلغی که سرمایه گذاری یا معامله می کنید (تراز اصلی اولیه)
i: درصد سود یا سود مکرر در هر دوره (به عنوان مثال 3٪ در روز یا 30٪ در ماه)
n: تعداد دفعات (زمان می تواند اختیاری باشد، روز، سال یا …)
A: وجوه نهایی یا مبلغ برداشت پس از سرمایه گذاری

نمونه ای از محاسبه:

میانگین سود هفتگی یک معامله گر کریپتو 10 درصد است. اگر سرمایه گذاری اولیه این معامله گر 1000 دلار باشد، سرمایه این معامله گر در پایان 12 هفته چقدر است و چقدر سود کرده است؟

P سرمایه اولیه: 1000
i سود در هر مرحله: 10
n تعداد تولد: 12
هنگام محاسبه سرمایه نهایی پس از 12 هفته طبق فرمول 2:


حاشیه سود در پایان 12 هفته به راحتی با کم کردن سرمایه از سرمایه پایانی محاسبه می شود:

محاسبه مثال فوق با استفاده از نرم افزار بایننس فارسی:

در تصویر زیر توضیحات بالا را می توانید مشاهده کنید:

همچنین برای درک بهتر این موضوع می توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید:

توضیح ابزار محاسبه سود مرکب آنلاین بایننس فارسی

با استفاده از این ابزار مفید، به راحتی می توانید سود مرکب را به صورت آنلاین محاسبه کنید. عملکرد این نرم افزار وارد کردن سرمایه اولیه (که می تواند هر مقدار باشد) و محاسبه درصد سود هر سطح (پرداخت روزانه، هفتگی، سالانه و …) است. تعداد مراحل (مانند روزانه، ماهانه یا سالیانه) می تواند هر چیزی باشد که در ذهن دارید، و نرم افزار آنلاین نتیجه را مرحله به مرحله تولید می کند. می توانید بهره هر مرحله و بهره را از ابتدا تا مرحله مورد نظر محاسبه کنید.

شرح ماشین حساب آنلاین سود مرکب بایننس فارسی

  • محاسبه سرمایه نهایی بعد از تعداد دوره انتخابی شما
  • محاسبه درصد سود در پایان دوره
  • محاسبه پیشرفت هر دوره شامل بالانس یا سرمایه جدید دوره مورد نظر، سود دوره، سود از ابتدا و درصد سود تا دوره مورد نظر

منظور از دوره چیست؟ چرا در این ابزار از دوره استفاده شده است؟

استفاده از دوره به منظور سهولت در استفاده کاربران از این محاسبه گر می باشد و شامل هر آنچه که در ذهن شماست، می شود اگر در نظر دارید ماهانه محاسبه کنید هر دوره یک ماه می شود و اگر روزانه باشد هر دوره یک روز است این دوره ها می تواند هفتگی سالانه یا دوره ای خارج از چارچوب دوره های زمانی مرسوم باشد مانند ۱۰ روزه، مثلا شما روزانه برآیند سود خود را محاسبه می‌کنید به این صورت هر روز یک دوره می باشد پس ۲۰ دوره می شود همان ۲۰ روز.

محاسبه ضرر مرکب

این ابزار قابلیت محاسبه ضرر مرکب را دارد، ضرر مرکب مانند سود مرکب محاسبه می شود با این تفاوت که در قسمت درصد سود هر دوره باید عدد منفی وارد کنید در واقع میزان ضرر را باید به درصد وارد کنید، تفاوت بین سود و زیان مرکب در این است که در سود مرکب هر چه پیش میرویم سود هر دوره بیشتر میشود ولی ضرر مرکب ضرر هر دوره کمتر می شود. در ادامه پیشنهاد می کنم برای اینکه بتوانید به صورت مرکب از بازار سود کسب کنید، از دوره سیستم معاملاتی سود مرکب دیدن کنید.